KURUMSAL AKTİVİTELER

Kurumsal Aktivitlerde en yeni trend... ; atv safari, paintball, motocross, atv- paintball, kahvaltı ve piknik organizas-yonları, yürüyüş organizasyonları, takım oyunları vb. Sporsal aktiviteler ile, şirket çalışanları arasındaki takım ruhunu geliştiriyoruz... İletişimi güçlendirmeyi ve baskı altında karar verme yeteneğini arttırmayı, liderlik yeteneği olanları ortaya çıkarmayı ve tüm bunları eğlendirerek yapmayı kendimize amaç edindik.

Pek çok organizasyon ‘’takım’’ olduğunu düşünür. Ancak gerçek bir takım’’ emek vermeden’’ oluşmaz. Yüksek performans beklenen takımların; ortak misyona net hedeflere, güvene dayalı güçlü ilişkilere ve doğru roller üstlenmeye ihtayacı vardır.
Açık alan eğitimlerinde, öğrenme sürecini hızlandıran ve kalıcı kılan, amaca uygun aktivitelerin birebir uygulanmasıdır. Katılımcılar gözlemler, gözlemlerini yansıtır, ekip içi paylaşımda bulunur. Aktivite sırasında yaşadıklarıyla, ofis ortamında yaşadıklarını karşılaştırır. Böylece, bireysel farkındalığını artırma ve ekip bilincini pekiştirme fırsatı elde eder.

NEDEN KURUM İÇİ AKTİVİTE ?

Paintball, bünyesinde farklı programlar barındıran bir özelliğe sahiptir. Kazanma hırsı , zaman kısıtlaması, rakip takımın baskısı altında iletişim, delegasyon, taktik, problem çözme gibi yetenekleri ve takım çalışmasını güçlendiren bir oyundur.

Şirketler tarafından daha çok motivasyon ve eğitim amaçlı tercih edilmektedir.

Stres yönetimi, takım çalışması, liderlik ve iletişim gibi konularda yol gösterici olacaktır.
 

Stres yönetimi :  

Ateş altında kalmak her ne kadar oyun olsa dahi doğal olarak stres yaratır. Dolayısıyla oyunculara aşırı stres altında ortaya
çıkan tepkilerini değerlendirme fırsatı verir.
 

Takım çalışması :  

Paintball oyununda esas amaç “takım çalışmasıdır.” Birlikte başarılı oyun çıkaran takımlar çalışma hayatlarında da başarılı olacaklardır.
 

Liderlik :  

Liderleri seçebilmek firmalar açısından en stratejik kararlardan birisidir.yanlış bir kişinin lider olması başarısızlığa neden olabilir. Paintball oyununda doğal liderlerin kendiliğinden ortaya çıkmaları rahatlıkla gözlemlenebilecektir. Liderlik vasfına sahip olanlar bu görev kendilerine verilmemiş olsa dahi oyun içerisinde kendilerini fark ettireceklerdir.
 

İletişim :  

Takım arkadaşı olmak çalışanlarınızı kaynaştıracak, sosyal ilişkilerini ve iletişimlerini güçlendirecektir. Birçok zaman sadece
bir telefon konuşmasından ileri gidemeyen iletişimleri oyun içerisinde belki de çok basit olabilecek bazı diyaloglar sayesinde güçlenecektir.
 

 

 

Tasarım ve Uygulama RoyalWebSolutions.com